Повідомлення про початок будівельних робіт під виглядом реконструкції було зареєстровано на початку серпня 2019 р., а самі містобудівні умови та обмеження були видані Управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради ще наприкінці 2018 року.
В містобудівному розрахунку, який виконано сумнозвісною ТОВ «ЕКОСТРОЙ і К» (скільки пам’ятників архітектури в Одесі вони спаплюжили!?), офіційно зазначається, що буцімто планується виконати реконструкцію під центр олімпійської підготовки збірної команди України зі скелелазіння.
На візуалізації зліва (головне фото) розташована діюча база-відпочинку (офіційно – тренерський центр), яку спритні одеські скелелази видають за частину спортивного комплексу, де відпочивають втомлені раками та пивом «спортсмени».
Насправді — це звичайнісінька комерція. Скелелази там тільки тренуються на спеціальному стенді, розташованому вздовж Траси здоров’я, а номери в «хаті для скелалазів» здаються в оренду звичайним туристам.
До існуючої капітальної споруди планують приєднати з правого боку ще три будиночки з великими вікнами та балконами в рамках «реконструкції». Ці будиночки в містобудівному розрахунки також названі «тренерським центром» та будуть з’єднані спільними сходами (продовження центру, що є зліва). Площа старої будівлі, яка знаходиться у власності ТОВ «АЛЬПКЛУБ», наразі становить 152,2 м2, а після «реконструкції» (по факту нове будівництво) складатиме 401,1 м2.


Тобто йдеться мова про чергове збільшення можливостей для туристичного бізнесу. З точки зору бізнесу дуже правильно, а от з точки зору одеситів – погано. Про це трошки нижче, а поки що розповімо гарну схему, а головне законну, для поціновувачів будівельних афер.
З метою 100% окозамилювання на території, відомою серед одеситів «Скалодромом», пообіцяли провести модернізацію існуючого спортивного поля з розміткою для міні-футболу та біговою доріжкою, а також улаштувати спортивні тренажери біля стенду для скелелазіння.
Файно! Беріть цю схему собі на замітку. Будуєш собі декілька спортивних об’єктів, а біля них строїш готель.
Але це не все. Моторні одеські скелелази примудрились через суд дуже суттєво, на 1,8 млн гривень, зменшити собі орендну плату за земельну ділянку площею 0,7098га (згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень). Як завжди руку допомоги у цій нелегкій справі простягнули найгуманніші в усій країні суди.
Ба більше, навіть перші капітальні споруди були узаконені через суди… От такі вони, одеські «скелелази».


Пляжний «бєспрєдєл»
Перед земельним питанням давайте згадаємо, як «Альпклуб» плював на Конституцію України та привласнив собі громадський пляж, що знаходиться під схилом, на якому стоїть ото все туристичне господарство, замасковане під скелелазну базу тренування.
Станом на 2016 рік у «Альпклубу» в оренді знаходилась лише ділянка землі біля Траси здоров’я, що є верхньою частиною схилу (плато). Внизу знаходиться пляж, на який охоронці «Альпклубу» пропускають звичайних одеситів лише у тому разі, якщо вони придбають членський квиток в альпіністському клубі. Вартість членства на той момент складала 350 гривень на місяць.
Це при тому, що згідно з Конституцією України доступ до водних ресурсів не може бути обмежений.
До того ж у підприємців-скелелазів був відсутній договір оренди берегозахисної споруди у вигляді штучного пляжу з Одеською мерією.




Цей «бєспрєдєл» підтверджується журналістським розслідуванням під назвою «Дирекция «Скалодрома» на Чкаловском пляже берет деньги за проход к морю (видео)», де хамська поведінка одеських підприємців-скелелазів зафіксована на відео. В матеріалі є офіційні відповіді від одеських чиновників, що підтверджують порушення закону з боку «Альпклубу».
Редакція сайта «Монітор» бере цей випадок на контроль та направить запит до Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради про те, чи уклало ТОВ «Альпклуб» договір оренди на пляж, на який вони нахабно не пускали, та скоріш за все, досі не пускають одеситів.
Сподіваємось, що чиновники Одеської мерії після скандалу з журналістом все ж таки змусили скелелазів це зробити та не спокусились на хабар.
«Анамнез» зменшення орендної плати за землю
Земельна
ділянка скеледрому площею 0,7098 га (71 сотка елітної та рекреаційної землі)
була передана в оренду ТОВ «Альпклуб» ще в 2011 році строком до 29.02.2025 р. Орендна
плата розраховувалась у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки, яка
складала 5 млн 122 тисячі 981 грн. То ж
щорічно одеські скелелази-підприємці платили 153 689,45 гривень оренди.
До речі, самі ж нежитлові приміщення перейшли в приватну власність «Альпклубу» шляхом
прийняття низки рішень Господарським судом Одеської області в 2006-2007 рр.


В 2018 році ТОВ «Альпклуб» звернулось до Господарського суду Одеської області з позовом до Одеської міської ради про внесення змін до договору оренди землі від 01.06.2011 про перегляд нормативно-грошової оцінки та орендної плати.
Причина звернення «Альпклубу» до суду – рішення Одеської міської ради №756-УІІ «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» від 29.06.2016 року.
З якихось причин Одеська міська рада не здійснила перерахунок оренди добровільно, хоча 19.07.2017 року ТОВ «Альпклуб» звернулося до Одеської міської ради з відповідною заявою.
А чи немає в цьому зради?
Бо таким чином міська влада переклала всю відповідальність за зменшення оренди на суди. А, як відомо, суди у нас знаходяться в квантовому правовому просторі, де не діє Конституція Україна і тому вони не несуть майже ніякої відповідальності за свої рішення.
Короче кажучи, ТОВ «Альпклуб» отримало новий витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки м. Одеси від 03.02.2017р., яка вже склала 3, 3 млн гривень.
Оцінили? В 2011 році земельна ділянка коштувала 5,1 млн гривен, а після девальвації гривні в три рази, вона не те що трохи подорожчала, вона ще стала дешевше на 35%. Десь можна зрозуміти міську владу, чому вона не пішла на таке аномальне зниження.
5 грудня 2018 суд Господарський суд Одеської області задовольнив позивні вимоги ТОВ «Альпклуб» в повному обсязі і зобов’язав Одеську міську раду внести відповідні зміни до договору оренди в частині нормативно-грошової оцінки земельної ділянки та розміру орендної плати.
Кому це вигідно?
Згідно з даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновниками ТОВ «Альпклуб» виступають
Горбенко Мстислав Мстиславович та Симоненко Валентин Костянтинович. Останній же був головою Рахункової палати України в 1996-2011 роках та виконував обов’язки Прем’єр-міністра України з 2 по 12 жовтня 1992 року


А що далі?
Хаотична забудова одеського узбережжя підкилимном методом призведе до того, що мешканці Південної Пальміри втратять свої схили, які виконують дуже важливу інженерну роль. В 50-60-х роках минулого століття узбережжя було укріплено, аби місто «не скотилося» до моря. Втрачаючи його, старе місто буде невпинно повзти в обійми Чорного моря. Разом з цим скоротиться зелена зона, екологічні наслідки чого вплинуть на кожного мешканця Одеси.
Ось як ще в середині 20-го століття виглядали схили. Скрізь зсувні процеси. Вони нікуди не ділися та досі тривають.


Подписывайтесь на наш канал в «Телеграме», чтобы всегда быть в курсе того, о чем другие СМИ Одессы вам никогда не расскажут.