Державна авіаційна служба України почала ревізію новобудов, які знаходяться в 10-кілометровій зоні одеського аеропорту через загрозу зіткнення з літаками
Не найкращі часи настали для будівельної компанії «Будова», яка пов’язана з близьким до мера Одеси Геннадія Труханова бізнесменом Володимиром Галантерником. Державіаслужба через суд загалом вимагає знести 6 житлових будинків компанії «Будова», спорудження яких ще не закінчено. Напарником «Будови» по нещастю стала будівельна компанія «Фамільний дім», яка належить сину ректора Одеської державної академії будівництва та архітектури Дмитру Коврову.
До компанії «Фамільний дім» вимоги менш суворі. Державіаслужба наполягає в суді лише на необхідності погодження з нею будівництва житлового будинку за адресою: 2-й провулок Сурікова, 2 (площа Бориса Дерев`янка), який вже введено в експлуатацію.
А от справи компанії «Будова» виглядають кепськими. По-перше, київські авіаційні чиновники требують погодження будівництва житлового комплексу «Омега», який знаходиться за адресою: вул. Толбухіна, 135.
По-друге, в Державіаслужбі стверджують, що будівельні роботи, які наразі тривають, є самочинними, оскільки не були погоджені з ними, а тому вже зведені коробки будівель необхідно знести. Сам же житловий комплекс по вул. Толбухіна, 135 складається з 6-ти 24-поверхових багатоквартирних житлових будинків, які знаходяться на різній стадії готовності.
На даний час справи проти «Будови» та «Фамільний Дім» перебувають на розгляді в Одеському окружному адміністративному суді та в П’ятому апеляційному адміністративному суді.
В них Державіаслужба вказує на відсутність погодження з нею будівництва на приаеродромній території, що свідчить, на думку авіаційного регулятора, про очевидні ознаки незаконності забудови.
З матеріалів судового розгляду інтернет-виданню «Монітор» стало відомо, що в лютому 2014 року КП «Міжнародний аеропорт Одеса» направив листи Управлінню архітектури та містобудування Одеської міської ради щодо розмірів приаеродромної території аеродрому Одеси з картою у додатку. В цьому ж листі аеропорт вказував про необхідність погодження будівництва на приаеродромній території з Державіаслужбою.
Управління архітектури та містобудування у відповідь повідомило про можливість включення вимог про необхідність погодження місця розташування об’єкту будівництва з відповідними службами до пункту «планувальні обмеження» містобудівних вимог та обмежень, але реалізація цього на практиці не відбулась.
Джерела інтернет-видання «Монітор» в Міністерстві інфраструктури України стверджують про те, що насправді за позовами Державіаслужби можуть стояти намагання отримати хабар від забудовників.
Подписывайтесь на наш канал в «Телеграме», чтобы всегда быть в курсе того, о чем другие СМИ Одессы вам никогда не расскажут.